
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 0.2304 g |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 60 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Supply Voltage | 32 V |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Supply Voltage | 32 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Supply Current | 800 µA |
| Input Bias Current | 250 nA |
| Nominal Supply Current | 1.2 mA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 7 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 16 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 65 dB |
| Manufacturer Lifecycle Status | LIFETIME (Last Updated: 5 months ago) |
| Amplifier Type | High Gain Amplifier |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 65 dB |
| Gain Bandwidth Product | 20 kHz |
| Slew Rate | 3 V/µs |
Stock: 1390
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30036
Ext.Price$0.30036
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30036 | $0.30036 |
| 10 | $0.24528 | $2.45280 |
| 50 | $0.20227 | $10.11350 |
| 100 | $0.16681 | $16.68100 |
| 500 | $0.12513 | $62.56500 |
| 1000 | $0.09384 | $93.84000 |
